Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Rogach
Zbieramy nakrętki -pomagamy!

Zbieramy nakrętki -pomagamy!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Rogach
Warszawa 04.11.2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogach przez cały rok szkolny będą zbierać nakrętki

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogach włączyli się w akcje zbierania nakrętek. Akcja ta jest prowadzona przez stowarzyszenie SURSUM CORDA pod hasłem ,,Odkręć się na dobro” i polega na zebraniu jak największej ilości nakrętek z butelek plastikowych, soków itp. Każde 10 kg nakrętek to 6 zł, 1kg to około 500 nakrętek, 1 tona nakrętek to 1 spełnione marzenie dla dzieci. Uczniowie bardzo chętnie przynoszą nakrętki i wrzucają je do specjalnego pojemnika, postawionego na korytarzu szkoły. Już na początku października zostało oddanych 9 worków z nakrętkami, które zostały przekazane stowarzyszeniu. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w tej akcji! Pamiętajmy, że nic nas to nie kosztuje, a możemy zrobić wiele dobrego dla chorych dzieci.Również SKO- wicze włączyli się w tą akcje i chętnie zbierają nakrętki oraz zachęcają innych uczniów szkoły do pomocy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach