Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach
Zajęcia w CNK w Warszawie.

Zajęcia w CNK w Warszawie.

Warszawa 31.01.2018

Dnia 18.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Program wycieczki obejmował: -Oglądanie filmu w Planetarium Niebo Kopernika p.t. „Słoneczna podróż”. -Zwiedzanie wystaw: Wystawa czasowa Kopernika „Płyń lub giń”. -Majsternia.

Planetarium to miejsce, w którym dzieci odbyły nieziemskie przygody. Przewodnim motywem pokazu jest ruch Ziemi, z którego wynikają pewne zjawiska astronomiczne oraz przyrodnicze. Prezenterzy wyjaśniają sezonową zmienność wyglądu nocnego nieba, tłumaczą przyczyny występowania pór roku, zmiany długości oświetlenia różnych stref naszej planety, pokazują zjawisko polarnych dni i nocy na biegunach. Opowiadają o dobowym ruchu sfery niebieskiej i o pozornej wędrówce Słońca po niebie. Po wizycie pod kopułą zwiedzaliśmy też wystawę „Patrz: Ziemia”, która znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Można  było zrobić sobie zdjęcie w skafandrze astronauty, dotknąć meteorytu czy wyjrzeć przez okno stacji kosmicznej. Dzieci były zachwycone. Zdjęcia zrobione w w skafandrze astronauty wyglądały super. Przez chwilę poczuli się jak prawdziwi kosmonauci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

MOJA ULUBIONA LICZBA

19.04.2024
Matematyczny konkurs plastyczny: Adresaci konkursu - uczniowie SOSW Miłakowo Czas trwania - 26.02.24 - 07.03.24 Wyniki zostaną ogłoszone w DNIU MATEMATYKI - 12.03.24r
Więcej MOJA ULUBIONA LICZBA

Owady z rolek.

18.04.2024
Lata osa koło nosa, na nos patrzy się z ukosa. a my z rolek osę i inne owady zrobimy, bo się ich nie boimy.
Więcej Owady z rolek.

Złoto za złoto Mamy I miejsce

17.04.2024
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza". Niezmiernie miło nam jest poinformować, że najwięcej monet zgromadziła klasa VI. W przeliczeniu na jednego ucznia SKO-wicze zebrali 266 monet.
Więcej Złoto za złoto  Mamy I miejsce