Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Z WIZYTĄ W NARODOWYM BANKU POLSKIM

Z WIZYTĄ W NARODOWYM BANKU POLSKIM

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 26.09.2015

16 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

           W dniu 16 pażdziernika 2015r. uczniowie klas II, III, IV ,V i VI  wraz z nauczycielami  i pracownikiem Banku Spółdzielczego w Czyżewie odwiedzili Narodowy Bank Polski w Warszawie.  W trakcie wizyty  zapoznaliśmy się z historią, celami i zadaniami Banku Centralnego. Podziwialiśmy bogate zbiory Biblioteki Ekonomicznej i  Gabinetu Numizmatycznego. Poznaliśmy losy polskiego złota.  Uczestniczyliśmy w pokazie liczenia monet i banknotów, dowiedzieliśmy się o  sposobach sprawdzania autentyczności  banknotów  oraz obejrzeliśmy wystawę projektanta banknotów polskich. Na pamiątkę mogliśmy kupić monety kolekcjonerskie NBP. 

            Wycieczka do banku dostarczyła nam wielu cennych informacji na temat pieniądza i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.  

           Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Czyżewie za zorganizowanie i sfinansowanie naszego wyjazdu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”