Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Z przyrodą za pan brat

Z przyrodą za pan brat

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

,,Człowiek żyjący blisko przyrody jest człowiekiem ciekawszym, głębszym, jest człowiekiem, z którym łatwiej się porozumieć, bo jest w nim wiele atrakcji, dużo zdrowia, wrażliwości o większym zasięgu. Taki człowiek więcej widzi, więcej czuje, widzi dokładniej, odróżnia szczegóły, skupia się na tym, co konkretne i troszczy się o to. Myślę, że jest przez to bardziej ludzki." Ks. Jan Twardowski

11.03.2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pt. ,,Poznaj znaczenie płazów naszego sąsiedztwa dla przyrody i człowieka …”

    W warsztatach przeprowadzonych przez koordynatora ds. edukacji ekologicznej pana Grzegorza Szymańskiego wzięło udział 60 dzieci (przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III). Celem tych zajęć było wspieranie ciekawości, która poprzez doświadczenie wprowadza w świat zagadnień edukacji ekologicznej, kształtowanie umiejętności przygotowania dzieci do opieki nad wartościowymi elementami krajobrazu w najbliższym otoczeniu ich domu, szkoły, gospodarstwa czy wsi, zrozumienie roli człowieka w środowisku przyrodniczym, poznanie zagrożeń dla środowiska wodnego ze strony człowieka oraz uświadomienie własnej odpowiedzialności za stan otaczającej nas przyrody.

    Mali uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu życia i występowania płazów. Uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki płazów w oparciu o charakterystyczne cechy budowy, jak również wydawane przez nie odgłosy. Poznali zagrożenie dla płazów, uświadamiając sobie, że owe organizmy są znacznikami czystości wód, powietrza w ich miejscu zamieszkania. W dalszej części zajęć uczniowie malowali figurki gipsowe żaby wg tablic do rozpoznawania płazów, które zabrali potem do domu. Na zakończenie otrzymali certyfikat Przyjaciela Żab.

    Niezwykle budujące było zainteresowanie z jakim dzieci podchodziły do omawianego tematu i uśmiech, który podczas warsztatów gościł na twarzach małych obserwatorów przyrody.

    Zaangażowanie i udział w zajęciach najlepiej pokazały, że tego typu warsztaty jak i edukacja ekologiczna od najmłodszych lat dają najlepsze rezultaty.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO