Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II -Papieża w Orłowie Drewnianym
Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT

Warszawa 22.10.2019

- wyjazd edukacyjny

17 października odbył się wyjazd edukacyjny na teren Nadleśnictwa Krasnystaw. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I – III.  Zajęcia odbyły się na trasie ścieżki dydaktycznej w szkółce leśnej Borek. Razem z leśniczym dzieci zwiedziły ścieżkę edukacyjną, a długi spacer urozmaicały im ciekawostki opowiadane przez pana leśniczego. Dzieci zapoznały się z etapami pracy przy produkcji sadzonek, a z licznych barwnych tablic  dowiedziały się o życiu lasu, poznały leśne gatunki drzew i krzewów oraz zwierzęta zamieszkujące ten teren. Na trasie ścieżki miały możliwość obejrzenia mini kompleksu łowieckiego: ambonę, paśnik, lizawkę oraz podsyp dla bażantów. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem do poszerzenia wiedzy dzieci w zakresie rozpoznawania zwierząt i roślin występujących w lasach oraz sprawdzenia znajomości zasad zachowania się w lesie. Goszcząc w nadleśnictwie dzieci znalazły także czas na zabawę i odpoczynek w zakątku rekreacyjnym, gdzie odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek  i wspólny poczęstunek. Dzieci pełne wrażeń powróciły do szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania