Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Z MATEMATYKĄ TEŻ SOBIE PORADZĘ...”

„Z MATEMATYKĄ TEŻ SOBIE PORADZĘ...”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 04.04.2014

4 kwietnia został podsumowany konkurs wiedzy „Z MATEMATYKĄ TEŻ SOBIE PORADZĘ...” zorganizowany przez opiekunkę SKO , a zarazem nauczycielkę matematyki.

 

Konkurs przeznaczony był  dla uczniów, którzy na pierwsze półrocze uzyskali z matematyki ocenę nie wyższą niż dostateczna.   Celem  konkursu było podniesienie wśród uczniów poczucia własnej wartości,  zachęcenie do rozwiązywania zadań,  zachęcenie do podejmowania dodatkowej pracy, a przez to, do opanowania podstawowych i koniecznych wiadomości z matematyki

Konkurs miał charakter dwuetapowy : I etap – indywidualne rozwiązywanie zadań , II etap - szkolny . do I etapu zgłosiło się 24 uczniów, którzy  co tydzień otrzymywali  zestawy zadań i rozwiązywali je w domu.  Do II etapu konkursu są zakwalifikowani uczniowie, którzy rozwiązali  poprawnie co najmniej 10 zadań. Finalistami zostało 16 osób, które zakwalifikowały się i brały udział w II etapie. Wszyscy zakwalifikowani uczniowie w szkole rozwiązywali w swoich kategoriach wiekowych zadania podobne do tych z I etapu. Laureatami konkursu zostali: w klasie IV - Patrycja Martyka, w klasie V zwyciężyła  Zuzanna  Krzyżak, a w klasie VI – Konrad Gut.  Uczniowie otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki