Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
XV edycja akcji Góra Grosza - 2014r

XV edycja akcji Góra Grosza - 2014r

Warszawa 08.02.2015

Kolejny raz braliśmy udział w akcji

Jak co roku, na początku listopada nasza szkoła otrzymała pocztą materiały potrzebne do zorganizowania XV edycji akcji Góra Grosza. Akcja rozpoczęła się w szkołach i przedszkolach 24 listopada i trwała do 5 grudnia 2014 r. Organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM . Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną (w tym zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze).

Uczniowie naszej szkoły jak co roku przystąpili do akcji i zbierali pieniądze do zaplombowanych puszek. W tym roku na szczytny cel zebrano 704,65 zł (ilość monet: 20.553).

Wszystkim dziękujemy!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny