Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce
XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę

Warszawa 04.11.2019

W dniu 10 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielem p. Grzegorzem Szydło uczestniczyli kolejny już raz w pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie Szkół noszących imię Jana Pawła II rozpoczęła Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych odprawiona pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół JP II ks. biskupa Henryka Tomasika. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpiło odczytanie aktu zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski oraz odczytanie listu od Ojca Świętego Franciszka.

Pielgrzymka to czas refleksji nad sobą i życiem, czas zawierzenia wszystkich swoich radości i kłopotów Pani Jasnogórskiej. I tak oto kolejna pielgrzymka wzmacniająca duchowo jej uczestników przeszła do historii szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach