Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
X Mielecki Festiwal Nauki  i Techniki

X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

Warszawa 04.11.2019

Uczniowie szkół podstawowych z terenu Mielca i powiatu mieleckiego uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „Komunikacja chemiczna w przyrodzie”

10 maja 2019 r. uczniowie klas siódmych wzięli udział w X Mieleckim Festiwalu Nauki  i Techniki, zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Miejscem wykładów i pokazów było Samorządowe Centrum Kultury. Uczniowie szkół podstawowych z terenu Mielca i powiatu mieleckiego uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „Komunikacja chemiczna w przyrodzie”, obejrzeli pokaz „Odlotowe powietrze”, a także wysłuchali rozmowy z Adrianem Rojkiem, wybitnym polskim pilotem MIG – 29. Rozmowie towarzyszył film „Przez pasje do gwiazd” ukazujący codzienną pracę pilota samolotu myśliwskiego. Kolejnymi punktami programu były pokazy ultralekkich modeli latających, spotkanie z twórcami dronów i łazika marsjańskiego. Uczniowie obejrzeli również pokaz Łukasza Świrka – człowieka Flagi, finalisty programu „Mam talent”. Po zakończeniu wykładów i pokazów w sali widowiskowej młodzież miała możliwość zwiedzania stoisk na terenie SCK.

Bezpośredni kontakt z ludźmi nauki i techniki, a także z przedmiotami, które powstały  w wyniku ich działalności naukowej to najlepszy sposób na przekonanie młodych ludzi o tym, że wszystko w ich życiu jest możliwe. Wystarczy uwierzyć w siebie, a z pewnością uda się „sięgnąć gwiazd”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach