Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
WYWIAD

WYWIAD

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 19.02.2016

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z uzdolnionym uczniem naszej szkoły, który potrafi rozwijać swój talent.

Paweł Oleksyk jest uczniem klasy VI, który rozwija swoje zdolności matematyczne pod kierunkiem pani Elżbiety Iwaniec. To właśnie z nim przeprowadziliśmy interesującą rozmowę.

- Wiem, że reprezentujesz naszą szkołę w kuratoryjnym konkursie matematycznym na szczeblu wojewódzkim. Jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich osiągnięć.   Jakie były twoje zainteresowania w dzieciństwie?

- Jako 4. letni chłopak samodzielnie układałem puzzle. Zaczynałem od 40 elementów. W wieku pięciu lat potrafiłem poradzić sobie z 200 elementami. Zamiast bajek na dobranoc uwielbiałem dodawanie, odejmowanie, później mnożenie.

- Czy oprócz matematyki masz jeszcze jakieś inne hobby?

- Uwielbiam grać w piłkę nożną, grać w szachy, warcaby oraz układać kostkę Rubika. Poza tym oglądam programy Galileo, Pułapki umysłu i Sensacje XX wieku.

- Czy lubisz uczestniczyć w konkursach matematycznych?

- Bardzo lubię, jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i zobaczenia nad czym trzeba jeszcze popracować.

- Jakie są twoje największe osiągnięcia?

- Brałem udział w wielu konkursach szkolnych zdobywając pierwsze miejsca. W klasie IV zająłem V miejsce w międzyszkolnym konkursie SKOK Jaworzno w Zakliczynie. W ubiegłym roku szkolnym zająłem 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Galilleo. Rok temu w Małopolskim Konkursie Matematycznym dotarłem do szczebla rejonowego. W tym roku jestem już w finale tego prestiżowego konkursu.

- Dziękujemy Ci za udzielenie wywiadu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki