Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Wystawa obrazów w galerii„U Kwieka”

Wystawa obrazów w galerii„U Kwieka”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 04.07.2014

W dniu 11.05.2014 w Siemiechowie w Galerii „U Kwieka” odbyła się wystawa obrazów Bogumiły Borowicz. Wystawie towarzyszyły prace jej mistrza - Antoniego Kwieka - malarza i poety urodzonego w Siemiechowie.

Malarka pochodzi z Tarnowa, z wykształcenia jest ekonomistą, informatykiem. Od najmłodszych lat interesuje się rękodziełem artystycznym, a od pewnego czasu zajmuje się malarstwem akrylowym  i olejnym.

Dlaczego mieliśmy zaszczyt gościć ją  w Siemiechowie?                                              Dlatego, że stąd pochodzi jej mama oraz Antoni Maria Kwiek – pisarz, poeta i malarz. To on ją „zaraził” pasją malarską. Jest jej przewodnikiem artystycznym i mistrzem. Na co dzień w Galerii wiszą obrazy Antoniego Kwieka, na okres trwania wystawy udostępnił pomieszczenia swjej zdolnej uczennicy - Bogumile Borowicz.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania