Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Wyjątkowe spotkanie w szkolnej bibliotece

Wyjątkowe spotkanie w szkolnej bibliotece

Warszawa 20.01.2016

Nie pozostaje nam już nic innego, jak odkrywanie wiedzy zawartej w książkach.

Nie lada wyróżnienie spotkało uczniów naszej klasy w dniu 19.01.2016r., ponieważ    p. Agnieszka Kanarek zaprosiła nas do szkolnej biblioteki na organizowane w  ramach projektu „Książka mojego dzieciństwa” spotkanie z panem Andrzejem Ćwiekiem, Burmistrzem Nałęczowa. Pan Burmistrz bardzo ciekawie opowiadał nam o książkach swojego dzieciństwa, które bardzo dobrze pamięta do dziś. Szczególnie zwrócił uwagę na baśń Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” i na jej przepiękne ilustracje wykonane przez Jana Marcina Szancera. Na zakończenie przygotował niespodziankę - sam wykonał ilustrację do książki rysując portret mądrego króla Błystka, który zadedykował naszej klasie. Pewnie w ten sposób chciał dać nam do zrozumienia, jak ważna jest w życiu mądrość, którą kryją w sobie książki. Wobec tak wspaniałego gestu nie pozostaje nam już nic innego, jak odkrywanie wiedzy zawartej w książkach. Na pewno przeczytamy też o Marysi i towarzyszących jej krasnoludkach.

                                                                                                                   Z.G.P.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

21.11.2019
Drugiego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili spotkanie na temat „Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”