Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Wycieczka Zepsołu Ludowego

Wycieczka Zepsołu Ludowego

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 12.05.2016

”Mali Radłowianie na wycieczce”

Dnia 28 kwietnia 2016 roku tancerze uczestniczyli w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Ojcowa, Łagiewnik. Wycieczka miała również charakter integracyjny. W Łagiewnikach uczniowie odwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Kościół pod wezwaniem Świętego Józefa. Pokonali pieszo wiele schodów na wysoką wierzę, ale warto było zobaczyć okazałą panoramę Krakowa. Odwiedzili także Centrum Jana Pawła II. Obejrzeli tam piękne kaplice. Następnie udali się do Ojcowa. Spacerowali szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzili Jaskinię Łokietka, zobaczyli Kaplicę ”Na Wodzie”, ruiny zamku kazimierzowskiego, Maczugę Herkulesa, odwiedzili Zamek w Pieskowej Skale. Z każdym odwiedzanym miejscem poznawali jakąś legendę. Tancerze przeszli przez Bramę Krakowską, obserwowali okazałe skały wapienne. W drodze powrotnej zatrzymali się w pięknym kościele, w Opactwie Benedyktynów nad Wisłą. Wycieczkowiczom towarzyszył ksiądz Bogdan Mikołajczyk, który okazał się świetnym przewodnikiem w Łagiewnikach, a także pani Teresa Padło, która opowiadała różne ciekawe rzeczy o odwiedzanych miejscach. Pogoda była słoneczna, ciepła więc czas na wycieczce szybko upływał. Pełni wrażeń, z pamiątkami uczniowie powrócili do Radłowa.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia