Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Warszawa 03.06.2016

SIELSKO NA WYGODZIE

Dnia 2 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły oraz nasze przedszkolaczki pod opieką swoich nauczycieli, wychowawców oraz rodziców spędzili swój najpiękniejszy dzień w roku na wycieczce w miejscowości Sielsko na Wygodzie, która została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Wyprawę rozpoczęliśmy od podróży kolejką wąskotorową " Express Ponidzie". Po dotarciu na miejsce zatrzymaliśmy się w przepięknej altanie, gdzie czekała na nas niespodzianka - kiełbaski prosto z grilla. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Mini ZOO. To wyjątkowe miejsce pozwoliło nam poznać fascynujący świat zwierząt nie tylko poprzez obserwację, ale też wspólne karmienie, pielęgnację i zabawę. Zobaczy -liśmy takie zwierzęta jak: owcę quessant, kaczki mandarynki, pawie, lamę, osła, kozy, alpaka, świniodzika, króliki. Kolejnym punktem zwiedzania był Dinopark - od wejścia wprowadził nas w atmosferę niczym z filmu " Jurassic Park". Pośród drzew i krzewów mogliśmy podziwiać 17 modeli dinozaurów ustawionych w kolejności ich występowania na Ziemi. Podążając dalej dotarliśmy do Stajni - miejsca do którego bardzo chętnie weszliśmy, gdyż mogliśmy przez chwilę obcować z końmi, a jedno -cześnie pogłaskać je. Samodzielnie pod opieką instruktorów karmiliśmy konie ich ulubionymi przysmakami, czyli marchewką, suszonym chlebem oraz sianem, które wcześniej zostały przygotowane przez instruktorkę. Na zakończenie wycieczki w kompleksie rekreacyjnym nasi uczniowie mogli do woli pobawić się w wesołym miasteczku znajdującym się na świeżym powietrzu. Tu spędziliśmy niezapomniane chwile, które na długo zostaną w naszych sercach. Cieszymy się bardzo, że tegoroczny Dzień Dziecka upłynął nam wszystkim w tak cudownej atmosferze. Wspominać ten dzień będziemy bardzo miło. Szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Choć są jeszcze bardzo mali, już książeczkę SKO otrzymali

15.10.2019
14 października w piękny, słoneczny, jesienny dzień w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści swoje talenty muzyczne i aktorskie zaprezentowali podczas odpowiednio przygotowanego na ten dzień montażu słowno – muzycznego.
Więcej Choć są jeszcze bardzo mali,  już książeczkę SKO  otrzymali

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „