Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Łasze
Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Łasze
Warszawa 06.06.2019

W związku z działalnością naszego szkolnego koła wolontariatu, udaliśmy się 23 maja do stolicy. W Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z rąk biskupa Jerzego Mazura odebraliśmy nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie "Mój szkolny kolega z misji" organizowanym przez "Dzieło Pomocy AD GENTES".

W gali prowadzonej przez panią Annę Popek wzięło udział około 250 gości, a wśród nich nasza liczna delegacja. 
III miejsce zajęte w kategorii charytatywnej jest dla nas o tyle zaszczytne, iż w konkursie wzięło udział ok. 380 szkół z całej Polski, zaangażowanych było ok. 1500 nauczycieli i katechetów oraz ok. 6000 uczniów. Na słowa uznania zasługuje w tym miejscu pani Renata, nasza katechetka, dzięki której zapałowi mieliśmy szansę uczestniczyć w tak niezwykłej uroczystości. Środki zebrane m. in. w naszej szkole zostaną przekazane na wyposażenie egipskiego przedszkola w miejscowości Rezeget prowadzonego przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi.
Dzięki temu wydarzeniu mieliśmy okazję zwiedzić sejm oraz zjeść obiad w restauracji sejmowej.
Zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną odwiedziliśmy jeszcze salon trampolin, a końcowym punktem naszej wycieczki był oczywiście McDonald's

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Dziecka w Turośli

14.06.2019
Jak co roku skorzystaliśmy z uprzejmości Wójta Gminy Turośl i Szkoły Podstawowej w Turośli i udaliśmy się na gminne obchody Dnia Dziecka.
Więcej Dzień Dziecka w Turośli