Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Wycieczka do Lublina

Wycieczka do Lublina

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 20.10.2014

Zwiedzamy Muzeum Wsi Lubelskiej

Dawno, dawno temu …

8 października odwiedziliśmy najpiękniejszy gród w naszych stronach-Lublin. To on ma tego fikuśnego koziołka w herbie.  Matula dała na drogę zuchelek chleba i dzbanuszek popitki. O! Jakie dziwy na nas czekały! Nasampierw pomykaliśmy po Muzeum Wsi Lubelskiej. Jakie wspaniałości panie przewodniczki nam opowiadały! Jakie przepiękne lekcje  przygotowały! Nasze dzieciska z wrażenia ,aż buziaki pootwierały i nic tylko dalej pytać: a jak to dawniej bywało? A kiedy to było? A co maluchy wtedy porabiały? Panie zachwycone mądrością chętnie na te pytania odpowiadały. Na zakończenie tego uciesznego zwiedzania wybraliśmy się do fryzjera, by chłopakom brody naprawił. Ale było zabawy, gdy pani „ogoliła” nam Rafała! A  zapomniałbym o tych pięknych kozulach co to przy wiatraku  się pasały. Tak się dzieciakom podobały, że przywitać się z nimi chciały.  Najpiękniejsza była Basia. Ciekawym ogromnie dlaczegóż to tyle wesołości swym imieniem sprawiła? Pięknie tam było, ale jeszcze czekał na nas urwis Mikołajek.

Rad bym wiedzieć kiedy my znowu pojedziemy? Musi trzeba poprosić Panią Grażynę Romanowską, ażeby taką piękną wyprawę przygotowała.

A pozdrawiam Was po lubelsku, a gwarą dawną mych ojców!

Zaskórniaczek

"Wszelkie prawa zastrzeżone, publikacja i rozpowszechnianie bez zgody autorów zabronione. Kopiowanie i ściąganie pomysłów – surowo zabronione. Wszystkie pomysły, nazwy, sformułowania i styl są własnością Zaskórniaczka!!!” 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jesienny konkurs SKO

02.12.2020
2 października został ogłoszony konkurs SKO dla klas I-III o tematyce jesiennej, zachęcający do oszczędzania w SKO.
Więcej Jesienny konkurs SKO