Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

WYCIECZKA DO ŁOWCZÓWKA I RAJD PIESZY DO „CHATY POD WAŁEM” W LICHWINIE

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 17.10.2014

W tradycję naszej szkoły wpisała się coroczna wycieczka do Łowczówka. W tym roku szkolnym odbyła się ona 8 października.

 Wyruszyliśmy o godzinie 8.00. Do Łowczówka udaliśmy się autobusem. Następnie przeszliśmy na cmentarz wojenny nr 171 - Łowczówek - zwany także Cmentarzem Legionistów Polskich w Łowczówku. Zapaliliśmy znicze na grobach legionistów, złożyliśmy kwiaty, później wspólnie pomodliliśmy się. Z kolei miała miejsce piękna lekcja historii wzbogacona wykładem pana od historii, który przybliżył nam przebieg bitwy pod Łowczówkiem (stoczonej przez I- szą Brygadę Legionów walczącą po stronie Austro-Węgier z Rosjanami w  dniach 24-25 grudnia 1914r.)

Później pieszo przeszliśmy do Lichwina.  Zatrzymaliśmy się w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod Wałem”. Jest to malownicze, piękne miejsce, w którym można miło spędzić czas. Zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla, aby nabrać siły na dalszą, jakże daleką, drogę. Poza tym mogliśmy zagrać w kręgle, pohuśtać się na huśtawkach lub w hamakach, zagrać w siatkówkę oraz podziwiać piękne widoki z Placu widokowego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki