Powrót do BlogowiSKO PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA w RZĄŚNIKU WŁOŚCIAŃSKIM
WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI CZARY

WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI CZARY

Warszawa 21.02.2014

Od początku roku Skrzaty i Krasnale z naszego przedszkola oraz uczniowie klasy III –członkowie SKO - zbierali z kąciku przyrody różne dary przyrody, żeby podczas pobytu w lesie mogli zostawić je dla zwierząt w paśniku- dużej stołówce dla mieszkańców lasu.

12 lutego przywitał nas mocnym słońcem, co wprawiło nas w świetny nastrój, bo tego dnia zaplanowaliśmy wyjazd do leśniczówki Czary.

Od początku roku Skrzaty i Krasnale z naszego przedszkola oraz uczniowie klasy III –członkowie SKO - zbierali z kąciku przyrody różne dary przyrody, żeby podczas pobytu w lesie mogli zostawić je dla zwierząt w paśniku- dużej stołówce dla mieszkańców lasu. Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał nam o ptakach, które można spotkać w naszych lasach, a my na własne oczy mogliśmy obserwować, jak pałaszują nasionka w karmniku. Trzeciaki wykorzystały spotkanie z leśnikiem do utrwalenia warstwowej budowy lasu, ale też wysłuchali wielu ciekawostek o lesie. Jadną z nich jest to, że w lasach na naszym terenie pojawiły się wilki, ale nam nie udało się zobaczyć tego groźnego ssaka. Może to i lepiej....

Nacieszyliśmy oczy, bo las wygląda cudownie w zimowej szacie i zadowoleni wróciliśmy do szkoły i przedszkola. Na pewno pojedziemy do lasu za rok, by przy okazji obcowania z przyrodą pomóc zwierzętom leśnym przetrwać trudny dla nich czas- zimę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki