Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Wycieczka do Chojnika

Wycieczka do Chojnika

Warszawa 23.11.2014

Uczniowie, członkowie SKO przy Banku Spółdzielczym, za zaoszczędzone na książeczce pieniądze udali się na wycieczkę do zamku Chojnik i na tamę w Pilchowicach.

18.11.2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczk ę do zamku Chojnik i do Pilchowic. Pogoda nam dopisała mimo późnej jesieni.

Podczas wspinaczki na Chojnik mogliśmy podziwiać piękną złotą jesień, niesamowite skały, które układały się w ciekawe formy.  Wszyscy wykazali się dużą sprawnością podczas wspinaczki. Sam zamek usadowiony na wysokiej górze okazał się bardzo malowiczy spowity jesienną mgłą. Na zamku mogliśmy wysłuchać jego historii i legend znim związanych. Udaliśmy się też na wieżę widokową, aby podziwiać okoliczną panoramę.

Byliśmy też na tamie w Pilchowicach, która zachwyciła nas swoją wielkością.  Nesamowity był fakt w jak krótkim czasie powstała  tama , budowano  ją w latach 1902-1914. Nik z nas nie mógł uwerzyć,że ta dobrze funkcjonująca zapora wodna ma już tyle lat. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny