Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 30.11.2015

Zajęcia pełne zalet! Dlaczego warto ćwiczyć.

 "Ruch jest potrzebny tak samo jak powietrze – pozwala odreagować stres, napięcie, negatywne emocje, „odświeża” umysł przed kolejnymi dawkami wiedzy. Rozwija również emocjonalnie – pozytywne efekty dają zwłaszcza te formy ruchu, które wymagają pracy w zespole, bo dzięki temu dziecko uczy się, jak funkcjonować w grupie. Zabawy zespołowe pomagają też dzieciom poznać i zaakceptować ograniczenia fizyczne – zarówno swoje, jak i kolegów – a także ukształtować w nich chęć pomagania tym, którzy sobie nie radzą (jest to związane ze zjawiskiem współodpowiedzialności za wynik gry). Wreszcie sport uczy współzawodnictwa i umiejętności ponoszenia porażek. Mało który rodzic zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że młody człowiek już od dzieciństwa powinien wiedzieć, że nie zawsze musi wygrywać – dzięki temu nauczy się dążyć do celu nawet mimo chwilowych niepowodzeń.'''

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia