Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Współpraca SKO ze środowiskiem

Współpraca SKO ze środowiskiem

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 30.01.2019

Super Babcie

Od wielu już lat w kalendarz działalności  Szkolnej Kasy Oszczędności w Szkole Podstawowej w Wieleninie na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie z całej szkoły zaprosili swoje Babcie i Dziadków do Szkoły Podstawowej w Wieleninie w dniu 21 stycznia, aby z okazji ich święta podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Członkowie SKO przedstawili piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków pod tytułem ,,Wspomnień czar…”. W formie ,,rodzinnej piosenki biesiadnej” przypomnieli zebranej publiczności piosenki z lat dziecięcych, szkolnych i młodzieńczych babć i dziadków. Na wszystkich twarzach zebranych pojawił się uśmiech a część gości przyłączyła się do śpiewu dzieci. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała artystów, którzy pięknie recytowali wiersze, radośnie śpiewali piosenki i tańczyli. Dziadkowie okazali się najmilszymi odbiorcami sztuki dziecięcej. Nie zabrakło też niespodzianek. Środowiskową uroczystość na zaproszenie Szkolnej Kasy Oszczędności, uświetnił swoim występem zespół śpiewaczy ,,Włościanki”. Są to nasi swego rodzaju przyjaciele SKO. Nie zabrakło też przedstawicielki Banku Spółdzielczego p. Anny Kozy. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem. Serduszka od Szkolnej Kasy Oszczędności za wspaniałą współpracę z tą organizacją otrzymały ,,Włościanki” i babcie: B. Janosz, B. Kujawiak, J. Antczak i S. Malinowska za rękodzieła ofiarowane na kiermasze oraz Bank Spółdzielczy w Poddębicach za wszelką pomoc w naszych przedsięwzięciach. Przy aromatycznej kawie i słodkim poczęstunku, seniorzy mogli podzielić się wrażeniami z występów tak utalentowanych dzieci.Opiekunki SKO  nagradzają babcie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”