Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym „Mali Radłowianie”.

Wspólne kolędowanie z Zespołem Ludowym „Mali Radłowianie”.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 12.02.2016

Dnia 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Radłowie odbyło się spotkanie, na które zostali zaproszeni sponsorzy wspierający finansowo zespół „Mali Radłowianie”.

Zaproszeni goście to burmistrz miasta Radłowa pan Zbigniew Mączka, pani Barbara Marcinkowska dyrektor GCKiCz w Radłowie, pan Konrad Rudziński- Kierownik Obsługi Zespołu Szkół i Przedszkoli, pan Paweł Pach- Fundacja Banku Polskiego PKO BP w Warszawie, pan Jerzy Woliński Prezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, pani Beata Kurbiel Wiceprezes Zarządu Polskie Konsorcjum Chemiczne, państwo Aneta i Robert Bieryt- Firma "Wiktoria", państwo Magdalena i Piotr Kapera, państwo Teresa i Marek Podraza, państwo Marta i Jerzy Kaczówka, państwo Magdalena i Tomasz Nowak, państwo Maria i Józef Kuklewicz- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JOE-KRYS , pan Tomasz Kędziora, pan Grzegorz Kuczek- Firma CONTECO, państwo Maria i Krzysztof Pach, panowie J.R.J. Szostak- Zakład Produkcji Metalowej Mikron, państwo Marta i Rafał Cegielscy, pani Anna M. Kędzior- fotograf, państwo Agnieszka i Krzysztof Kupisz, pan Zdzisław Kupisz, pan Jerzy Seremet- Firma "Bratko", państwo Maria i Tadeusz Jachimek, pan Stanisław Jachimek, ksiądz Janusz Maziarka i ksiądz Stanisław Pazdan .

            Na wstępie pan Marek Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie serdecznie powitał wszystkich zebranych, a następnie skierował słowa podziękowań dla sponsorów za przekazane pieniądze na zakup strojów i finansowanie wyjazdów zespołu. Pan Urbanek podziękował:  pani Barbarze Marcinkowskiej dyrektorowi GCKiCz za bardzo dobrą współpracę i finansowanie choreografa oraz kapeli, pani Kindze Biel- Dubiel i panu Grzegorzowi Gawełkowi za profesjonalne przygotowanie tancerzy do występów, pani Annie M. Kędzior za piękne zdjęcia, a także promocję zespołu, paniom Teresie Padło i Halinie Winiarskiej za prace na rzecz zespołu, a także pani Urszuli Szczupał za opiekę nad zespołem i koordynowanie pracami w zespole. Nie zabrakło słów uznania dla rodziców za ich zaangażowanie.

            W drugiej części spotkania "Mali Radłowianie" zaprezentowali się w przygotowanej części artystycznej. Przy śpiewie kolędy „Cicha noc” i tylko przy zapalonych lampionach na scenie pojawił się zespół, który przedstawił sceny o tym, że narodziło się cudowne Dzieciątko niosące ludziom nowe nadzieje. Następnie „Mali Radłowianie” zatańczyli małemu Jezusowi poloneza, krakowiaka, polkę podlaską i zaśpiewali pastorałkę. W tym dniu zespół  po raz pierwszy wykonał tańce z regionu żywieckiego. W ostatnim czasie dla tancerzy udało się zakupić kierpce, skarpety, a dla chłopców zostały uszyte spodnie. Na ten cel zespół pozyskał pieniądze sprzedając wcześniej przygotowane kalendarze na 2016 rok. W czasie spotkania zespołowi towarzyszyła kapela pana Grzegorza Gawełka w składzie: Dominika Piekarz, Aleksandra Strzałka, Jakub Gawełek, Michał Urbanek, Marcin Lechowicz. Przy akompaniamencie kapeli wszyscy zebrani mogli wspólnie pośpiewać piękne kolędy. Dla zaproszonych gości, rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Tancerze wręczyli sponsorom pamiątkowe płyty z występu w Zakopanem.

 Na zakończenie spotkania pani Anna M. Kędzior wykonała piękne, pamiątkowe zdjęcia

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

DZIEŃ SENIORA

23.01.2022
Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA uczniowie naszej szkoły ślą najserdeczniejsze życzenia..........
Więcej DZIEŃ SENIORA

SKOwicze dokarmiają ptaki

20.01.2022
Zima w pełni. Członkowie SKO pamiętają o ptakach. Ustawili przed szkołą karmniki i dbają o to, aby zawsze były w nich ziarenka.
Więcej SKOwicze dokarmiają ptaki