Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Sułowie im. Juliusza Słowackiego
WIZYTA W LKP W ŻMIGRODZIE

WIZYTA W LKP W ŻMIGRODZIE

Warszawa 20.02.2018

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych spotkaniach w Leśnym Kompleksie Promocyjnym w Żmigrodzie.

Tematem spotkania były „ Cztery pory roku”. Uczniowie obejrzeli dwa filmy przyrodnicze. Pierwszy, animowany, opowiadał o życiu dzików w lesie. Drugi nawiązywał do przyniesionego przez chłopca pióra żurawia i ukazywał życie tych ptaków w naszym regionie.Dzieci wybrały się też na wycieczkę ścieżką dydaktyczną, podczas której zbierały materiały przyrodnicze potrzebnej do zrobienia  kartki. Po powrocie uczniowie mieli okazję zobaczyć strój leśniczego, poznały trudne słowo „dystynkcje” oraz oglądały kleszcza przez mikroskop. Na zakończenie rozwiązały krzyżówkę tematyczną i wykonały rysunek wybranego zwierzaka.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

MikołajkowiSKO

07.12.2019
Podczas akcji mikołajkowej sprzedawane były również kartki konkursowe.
Więcej MikołajkowiSKO

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.