Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Wizyta w Galerii Antoniego Marii Kwieka

Wizyta w Galerii Antoniego Marii Kwieka

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 05.07.2014

26 czerwca 2014 roku uczniowie klas I - VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum wraz z wychowawcami odwiedzili Galerię Antoniego Marii Kwieka w Siemiechowie.

Wizytę w galerii poprzedziło spotkanie z artystą oraz konkurs recytatorski poezji naszego gościa. Pobyt w galerii był dla uczniów naszej szkoły szczególnym wydarzeniem, gdyż pan Antoni Maria Kwiek to znakomity malarz i pisarz wywodzący się właśnie z Siemiechowa. O życiu artysty wiele możemy dowiedzieć się poprzez lekturę jego powieści i wierszy, w których zamieścił swoje wspomnienia oraz refleksje. Utwory poetyckie pana Kwieka przepełnione są osobistymi przemyśleniami pisarza, bije z nich także tęsknota i przywiązanie do rodzinnych stron, do Siemiechowa. Uczniowie mieli okazję poznać dzieła artysty przy okazji zwiedzania jego galerii. Zaznajomili się z tomikami poezji:„Bądź pozdrowiony na polskiej ziemi”, „Tempusfugit. Czas ucieka” oraz „Nowa Huta moja ziemia obiecana”, czytali też fragmenty książek: „Niemcy w Siemiechowie 1939-1945” i „Baby”. Trzeba jednak przyznać, że podczas zwiedzania galerii, uczniów zainteresowały najbardziej dzieła malarskie pana Antoniego. Wychowankowie podziwiali piękne, swojskie, kolorowe obrazy o różnej tematyce. Ich wzrok przykuwały szczególnie malownicze, klimatyczne krajobrazy i budynki sakralne utrzymane w tonie powagi i tajemniczości.

Wizyta w Galerii Antoniego Marii Kwieka była udana, dostarczyła uczniom wielu wrażeń artystycznych. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania