Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
WIZYTA W BANKU

WIZYTA W BANKU

Warszawa 26.02.2017

SKO- wicze Samorządowej Szkoły Podstawowej przyszłymi klientami Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu.

W dniu 24 lutego 2017 roku, uczniowie klasy III, V i VI Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lubczy  gościli w Banku Spółdzielczym w Wodzisławiu. Wizyta w banku była lekcją, podczas której w rolę nauczycieli wcielili się pracownicy Banku. Lekcja poświęcona bankowości spółdzielczej i oszczędzaniu była częścią programu TalentowiSKO, którego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Podczas tej niecodziennej wizyty uczniowie mieli okazję przebywać w gabinecie Prezesa Zarządu, zwiedzić salę operacyjną, pokoje pracowników Banku, zobaczyć jak wygląda bankomat od środka i dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z tego urządzenia. W trakcie spotkania pan dyrektor Banku Spółdzielczego Stanisław Liburski przybliżył historię banku, zakres usług oferowanych przez bank, a przede wszystkim zachęcił do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na książeczkach SKO.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami Banku, członkowie SKO z naszej szkoły znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w nawyku świadomego i systematycznego oszczędzania.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

21.11.2019
Na lekcjach matematyki uczniowie klasy siódmej wcielili się w role biznesmenów i pomnażali swój zarobiony budżet. Dodatkowo podczas wykonywania poszczególnych zadań matematycznych zdobywali i pogłębiali swoja wiedzę na temat przedsiębiorczości, wymiany walut oraz zarządzania swoimi budżetem. W swoich dzienniczkach inwestycyjnych dokonywali obliczeń i dokumentowali kolejne operacje finansowe.
Więcej Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

Matematyka w praktyce

20.11.2019
Dzisiaj odbył się konkurs dla uczniów klas piątych, w którym należało zastosować umiejętności matematyczne.
Więcej Matematyka w praktyce