Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Bujałach
Wizyta szczególnego Gościa w naszej szkole

Wizyta szczególnego Gościa w naszej szkole

Wpis dodany przez szkołę Publiczna Szkoła Podstawowa w Bujałach
Warszawa 13.04.2016

Dzień 3 listopada 2015 roku był w naszej szkole dniem bardzo szczególnym, podniosłym i wyczekiwanym, ponieważ tego dnia naszą szkołę odwiedził Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus.

Jego wizyty oczekiwaliśmy z radością i niecierpliwością, ponieważ była to pierwsza wizyta tak dostojnego gościa w naszych progach. Na powitanie z ust dzieci i pracowników rozległa sie pieśń "Bądź pozdrowiony gościu nasz", a następnie Pani Dyrektor Ewa Głuszczak oraz pani Dyrektor Marianna Król oficjalnie powitały przybyłych gości w imieniu wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły. Ksiądz Biskup bardzo swobodnie i z łatwością  nawiązał rozmowę dziećmi, podziękował im za tak serdeczne przyjęcie. Przyznał, że jest to jego pierwsza wizyta w naszej szkole, ale zapewnił, że na pewno nie ostatnia. Na pamiątkę wizyty księdzu Biskupowi wręczono portret Jego Ekscelencji wykonany  własnoręcznie przez jednego z nauczycieli szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania