Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza
WITAJ SZKOŁO. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

WITAJ SZKOŁO. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Warszawa 20.09.2022

Szybko mija czas, minął także czas wakacji. Pierwszego września tradycyjnie rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny.

Szybko mija czas, minął także czas wakacji. Pierwszego września tradycyjnie rozpoczęliśmy kolejny już rok szkolny.

Uroczysty apel poprzedziła msza św., którą w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach odprawił ksiądz wikary Wacław Buryła. Następnie na dziedzińcu szkolnym przywitaliśmy wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości: sekretarza Gminy Krośnice pana Adama Głowińskiego, proboszcza parafii w Krośnicach księdza kanonika Andrzeja Buryłę, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Jolantę Brząkałę-Garnyś oraz kierownika Podziemnego Magazynu Gazu w Wierzchowicach pana Jana Żądło.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły pani Joanna Jasięga, która w ciepłych i serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich tworzących społeczność szkolną, ogłaszając tym samym oficjalne otwarcie nowego roku szkolnego. Najlepsze życzenia popłynęły także od pani Jolanty Brząkały-Garnyś kończącej upływającą kadencję Przewodniczącej Rady Rodziców. Ksiądz Andrzej Buryła w swoim wystąpieniu podkreślił natomiast rolę wartości duchowych w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia.

Prowadzący apel – uczniowie klas piątych – przywitali pierwszoklasistów, do których skierowali wierszowane życzenia. Zwrócili się także do ósmoklasistów, życząc im powodzenia na czekającym ich egzaminie oraz do nauczycieli, którym z kolei życzyli owocnej współpracy z uczniami i rodzicami.

Nie zapomniano o tym, że pierwszy września to ważna data także z innego względu. Tego dnia, w 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa – najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata. Pamiętano również o toczącej się wojnie na Ukrainie, z której gościmy uczące się u nas dzieci. Następnie chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar dotykających ludzkość wojen.

Na koniec uroczystości wicedyrektor szkoły pani Marzanna Kędzia przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli.

Apel został przygotowany pod kierunkiem wychowawców klas piątych Anny Drobiny-Tuśnio oraz Pauliny Borowej, a prowadzącymi byli: Marianna Bajcar, Lena Czemerys, Maksymilian Kołt, Gabriela Olszańska i Hubert Szyrner. W obsłudze sprzętu pomagali Sebastian Heliński, Borys Trzciński, Michał Gołębiowski.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

28.11.2022
Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.
Więcej Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami