Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
WITAJ SZKOŁO !

WITAJ SZKOŁO !

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 25.09.2014

1 września 2014 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemiechowie przywitali rok szkolny 2014/15 uroczystą Mszą św. odprawioną w siemiechowskim kościele przez Proboszcza parafii. Następnie już budynku placówki, inaugurację roku szkolnego uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem opiekuna SKO, na który złożyły się piosenki oraz wiersze o tematyce już szkolnej i jeszcze wakacyjnej. Uczniowie swoim występem wprowadzili zgromadzonych w szczególny nastrój, wspominając wrzesień sprzed 75 lat, kiedy to ławki nie doczekały się uczniów. Uświadomiło to zgromadzonym, jak ważne są warunki, w których się dorasta, zdobywa wiedzę i realizuje marzenia. Potem wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania