Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Wielkanocne warsztaty plastyczne…

Wielkanocne warsztaty plastyczne…

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 02.03.2014

…dla Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Duma mnie rozpiera! Dwa miesiące wytężonej pracy, a jej efekty już   2 marca zobaczy cały Radzyń Podlaski. Po ogromnym sukcesie wychowawczym, który udało się nam osiągnąć na warsztatach bożonarodzeniowych, „poszliśmy za ciosem” i zorganizowaliśmy  kolejne warsztaty. Zmienił się oczywiście temat- „Idzie Wielkanoc”, ale cel ten sam, bez zmian: „Ósmy kolor tęczy”!!!

A ja już myślałem, że wszystko widziałem! Jednak wyobraźnia naszych dzieciaków i rodziców nie ma granic. Powstały przepiękne koszyczki wielkanocne, szkatułki, pisanki,  kurczaki, zajączki… Zajęcia odbywały się nawet kilka razy w tygodniu! Ale to nie wszystko! Dzieciaki i rodzice pracowali w domu, a rezultaty? Pani Elżbieta Jaszczuk przyniosła kilkanaście koszyczków i szkatułki z szyszek. Pani  Agata Olszewska  wyplatała koszyczki, pisanki, a nawet kurczaki i zajączki z wikliny papierowej. Pani Monika Kasiarz przygotowała koszyczki i stroiki  z szyszek. Babcia Patryka, Pani Lucyna Chinek zrobiła kilkanaście koszyczków z wikliny. Pani Beata Kuć przekazała koszyczki z wikliny papierowej. Tyle bezinteresownej pomocy, ale przecież cel szczytny to  i serca otwarte. 

Przygotowaliśmy prawie 100 ozdób!!! Na uroczystym apelu pani podsumowała cała akcję.  Dla  uczestników warsztatów  i najaktywniejszych członków SKO czekała specjalna niespodzianka- zaproszenie na „Tęczową biesiadę”.  To już kolejne podsumowanie międzyklasowej rywalizacji. Duch sportowego współzawodnictwa nie zanika, ale najważniejsze, że dzieciaki uczą się uczciwej rywalizacji.

Już nie mogę  doczekać się  niedzieli!  Napiszę wieczorem jak było…

…Zaskórniaczek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach