Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach
Walentynki w klasach    I - III.

Walentynki w klasach I - III.

Warszawa 06.05.2019

14 lutego 2019 roku był dla uczniów klasy I – III dniem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów. Walentynkowe zajęcia rozpoczęto od zapoznania uczniów z tradycją obchodzenia Dnia Świętego Walentego – patrona zakochanych.

Następnie uczniowie wzięli udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Dzieci z klasy I B  wykonywały dyktanda graficzne z sercem – oś symetrii, czy też zakodowały napis LOVE na macie edukacyjnej. Zamiast wykonania popularnych kartek walentynkowych uczniowie zapisywali na karteczkach miłe słowa (np. „Lubię się z tobą bawi攄Jesteś super”) bez podpisywania się, ani pisania do kogo jest skierowana karteczka tak, aby każde dziecko otrzymało karteczkę z miłym słowem. Następnie wszystkie karteczki zostały wrzucone do „Słoika miłych słów”. Losowanie miłych słów dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i radości. Nie zabrakło również spontanicznych emocji oraz słodkich upominków.

Klasy II i III wykonały własnoręcznie kartki „Walentynkowe”, które zbierane były przez uczniów klas starszych. Potem były doręczane do rak własnych adresatom. Niektórzy uczniowie byli mile zaskoczeni ciepłymi słowami zapisanymi na otrzymanych kartkach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Dziecka w Turośli

14.06.2019
Jak co roku skorzystaliśmy z uprzejmości Wójta Gminy Turośl i Szkoły Podstawowej w Turośli i udaliśmy się na gminne obchody Dnia Dziecka.
Więcej Dzień Dziecka w Turośli