Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
W trosce o bezpieczeństwo

W trosce o bezpieczeństwo

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 02.03.2014

26 lutego w naszej placówce cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu poświęconym przypomnieniu zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze, w szkole i w środowisku lokalnym. Z tą samą tematyką, w formie prezentacji mulimedialnej zostali zapoznani rodzice na zebraniu.

      Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym praktycznie od urodzenia. Już od najmłodszych lat należy przygotować je do bezpiecznego zachowania się, tak aby unikały zagrożenia i nie powodowały ich swoim zachowaniem. Należy zawsze pamiętać, ze są one jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu rodziców, szkoły i policji.  Już od wielu lat wszyscy wiemy, że warunki korzystania z dróg stają się coraz trudniejsze w związku ze zwiększeniem się liczby pojazdów. Każdego roku około 600 dzieci ginie w wyniku wypadku drogowego, a prawie 12000 zostaje rannych, z tego niektóre zostają kalekami do końca życia. W ciągu ostatnich lat daje się zaobserwować wyraźną tendencję wzrostową- każdego roku liczba wypadków zwiększa się o kilka tysięcy. Najwięcej wypadków drogowych wśród dzieci dotyczy grupy wiekowej 5-8 lat, z przewagą chłopców. Najwięcej (ponad 70% wypadków) zdarza się w godzinach popołudniowych. Około 30% dzieci zostało rannych lub zabitych podczas jazdy na rowerze w momencie wypadku. Wiele z nich można by uniknąć.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny