Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
W ten świąteczny czas

W ten świąteczny czas

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

Podążając za śladami Gwiazdy Betlejemskiej dotarliśmy do stajenki.

 Dnia 19 12.2013r. w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbył się apel przedświąteczny.  Uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w jasełkach bożonarodzeniowych. Młodzi aktorzy wystąpili w pięknym montażu słowno -muzycznym pt. „ Narodził się w stajence”. Dzieci w pięknych strojach, przy taktach kolęd próbowały jeszcze raz przybliżyć wszystko to , co przeżyła Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Syna Bożego. Całości towarzyszył chór anielski utworzony z wszystkich chętnych uczennic z klas IV-VI. Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły, co pozwoliło wszystkim poczuć tę rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania