Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
W  świecie bajek i czekolady

W świecie bajek i czekolady

Warszawa 16.12.2019

Jak dawniej powstawały bajki i jak udekorować własną czekoladę.

W grudniu odbyła się jednodniowa wycieczka do Rzeszowa. Pojechały na nią klasy pierwsze, drugie oraz klasa trzecia. Pierwszym punktem wycieczki było udanie się do Muzeum Dobranocek. Dzieci mogły zobaczyć tam postacie z dobranocek takich jak np. Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, Jacek i Agatka. Dowiedzieliśmy się jak dawniej powstawały  bajki, obejrzeliśmy projekcję bajek. Dzieci były zachwycone
i podekscytowane podczas oglądania seansu. Następnie wybraliśmy się na rynek główny, na którym stoi pomnik Tadeusza Kościuszki. Można było zobaczyć tam pięknie ubraną choinkę oraz świątecznie przystrojony autobus. Największą jednak atrakcją wycieczki był przyjazd do Fabryki Czekolady, gdzie dzieci mogły same zrobić i udekorować własną czekoladę. Znajdowało się tam wiele wyrobów czekoladowych, które można było sobie zakupić i skonsumować. Oprócz wyrobu czekolady dzieci mogły korzystać z sali zabaw, która znajdowała się na miejscu. To był naprawdę udany dzień. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i będziemy mile wspominać ten czas.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Gramy dla WOŚP

17.01.2020
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zagrali dla WOŚP. Przez dwa dni zbierali do puszek pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci.
Więcej Gramy dla WOŚP