Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
W POSZUKIWANIU JESIENI

W POSZUKIWANIU JESIENI

Warszawa 04.11.2019

Żywa lekcja przyrody w pobliskim lesie.

17 października klasa III b wyruszyła na lekcję w terenie do pobliskiego lasu. Podczas żywej lekcji przyrody dzieci poznały warstwową budowę lasu, roślinność
i zwierzęta występujące w jego warstwach. Za pomocą lup poszukiwały organizmy tworzące łańcuchy pokarmowe. Niezwykłym doświadczeniem dla dzieci było mierzenie obwodu drzew w poszukiwaniu tego najgrubszego.  Spacerując ścieżkami obserwowały naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały jesienne dary: liście, szyszki, żołędzie, patyki, nasiona.  Wiele emocji wzbudziła możliwość obserwowania mrowiska. Wśród wysokiej trawy wypatrzyły muchomory w pięknych czerwonych kapeluszach. Największą zaś atrakcją była obserwacja stada saren na polach tuż pod lasem.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Dopisały nie tylko dobre humory, ale również wspaniała, prawdziwie złota jesienna pogoda. Wesołe i zadowolone miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach