Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
W nowym projekcie udział bierzemy...

W nowym projekcie udział bierzemy...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 05.10.2015

historię i kulturę naszego województwa poznajemy!

5 października pojechaliśmy do Muzeum Wsi Opolskiej. Była to wycieczka w ramach projektu "Janko Muzykant" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Podczas  zwiedzania skansenu mieliśmy okazję zobaczyć bardzo stare budowle z terenu Opolszczyzny.  Podziwialiśmy stare chaty, wiatraki, spichlerze i kościoły. Zobaczyliśmy, jak był napędzany młyn wodny. Podglądaliśmy kowala przy pracy. Widzieliśmy sklep z przełomu XIX i XX wieku. Siedzieliśmy również w szkolnych ławach - na szczęście nikt nie zasłużył na karę, które dawnej stosowano w szkole. Na zakończenie braliśmy udział w warsztatach lepienia z gliny. Nasze prace trafią na konkurs. To był pełen wrażeń dzień. Zobaczyliśmy bardzo ciekawe budynki, maszyny  i urządzenia. Z uśmiechami na buzi wróciliśmy do szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”