Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
W NAGRODĘ WYCIECZKA

W NAGRODĘ WYCIECZKA

Warszawa 16.06.2014

Klasa II b z wizytą w „Siedlisku u Krzysztofa” w Drzewcach

W dniu 13 czerwca dzieci z kl. II b uczestniczyły w zajęciach w Siedlisku w ramach nagrody za zdobycia I miejsca w Błękitnym Konkursie Plastycznym pt. „Jak to ze lnem było” organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Nałęczowie. Dzieci podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat drzewa genealogicznego rodziny Łuszczyńskich, oglądały wystawę przedstawiającą historię Szkoły Ziemianek, dowiedziały się, jak powstaje płótno z lnu i jak robi się wełnę z sierści owcy.

Najwięcej radości przyniósł dzieciom udział w Queście, podczas którego uczniowie musieli dotrzeć do ustalonego miejsca w Malinowym Wąwozie , rozwiązać różne zadania i odgadnąć hasło. Niespodzianką było spotkanie z Minotaurem.

Na koniec wszyscy zajadali się pysznymi czereśniami, które zerwał dla nas dziadzio Krzysztof- właściciel Siedliska.

Marta Wójcik

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „