Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
W karnawale same bale

W karnawale same bale

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 20.02.2014

Styczeń i luty, to miesiące imprez karnawałowych. Nie mogło jej więc zabraknąć również w Szkole Podstawowej w Siemiechowie. Impreza zorganizowana została 18 lutego dla uczniów kl. I - III , mających ochotę pobawić się przy wspaniałej muzyce. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.   Tego dnia można być księżniczką, rycerzem, piratem lub motylem. We wtorkowe  przedpołudnie, niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, motylki, pszczółki , myszki, policjanci, a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin salę gimnastyczną . W dobrych nastrojach wszyscy członkowie SKO bawili się całe przedpołudnie. Były tańce - łamańce, dostojne pary i zakręcone korowody. Nie zabrakło też różnego rodzaju gier i zabaw. We wspólnej zabawie maluchom towarzyszyli oczywiście nauczyciele. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana,  a wspomnienia na długo zostaną w pamięci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania