Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej
VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej we Wrocławiu

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej we Wrocławiu

Warszawa 26.08.2020

Dbamy o nasze KORZENIE, rozwijamy TALENTY i uczymy się MARKETINGU

W dniach 5-6 października 2019 roku - uczniowie i nauczyciele naszej szkoły - upamiętnili przedwcześnie zmarłą reprezentantkę Polski w piłce siatkowej i jednocześnie Patronkę Szkoły. 
Uczniowie jako wolontariusze aktywnie angażowali się w przebieg Memoriału. Włączyli się w uroczyste rozpoczęcie VIII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, wyprowadzali drużyny siatkarskie, brali udział w dekoracji zawodników i zakończeniu Memoriału. Pomagali także w rozdawaniu ulotek. Kibicowali z zapałem drużynie Volley Wrocław. 
W Hali sportowo-widowiskowej „Orbita” we Wrocławiu, Szkoła z Lgoty Górnej przygotowała specjalne stoisko informacyjne o swojej działalności, uczniach i nauczycielach, a także o drodze do wyboru Patrona – Agaty Mróz-Olszewskiej. Dopełnieniem radości z udziału w VIII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej była możliwość nowych wpisów do księgi pamiątkowej szkoły, wspólnych zdjęć i autografów siatkarek.
Memoriał to również szczytny cel, jakim jest promocja krwiodawstwa oraz zachęcanie do powiększania grona dawców szpiku kostnego. Dzięki działalności Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej można innym dać cząstkę siebie, tak jak Agata.
To wyjątkowe doświadczenie mogło stać się naszym udziałem dzięki finansowemu wsparciu naszych sponsorów: Ochotniczej Straży Pożarnej w Lgocie Górnej, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu HATTRIC, panu Mateuszowi Kolasie i Radzie Rodziców.
Dziękujemy także Fundacji Kropla Życia, za umożliwienie aktywnego udziału naszej szkoły w VIII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Do zobaczenia za rok!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach