Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi
Uroki rodziny i ... pogody

Uroki rodziny i ... pogody

Warszawa 01.10.2017

3. Piknik Rodzinny

Tegoroczny Piknik Rodzinny odbył się 10 czerwca. Była to już jego trzecia edycja, ale po raz pierwszy przeprowadzona na terenie szkoły. Wymagało to odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni i przygotowania miejsca dla występujących, wszak część artystyczna to jeden z najważniejszych punktów tego przedsięwzięcia. W tym zakresie na "6" spisali się panowie Stanisław Pokrzywa (konserwator) i Krzysztof Falandysz (rodzic), którzy zmontowali solidną scenę z zadaszeniem.

Jako pierwsi zaprezentowali się na niej przedszkolacy i ich pani, tańcem i strojami z miejsca podbijając serca publiczności. Później uczniowie klas I - III skutecznie zabawiali wszystkich humorystycznym montażem słowno-muzycznym, a czwartoklasiści prezentując bajkę o niesfornej żabce. Natomiast uczniowie klasy V i VI odegrali pełne realizmu i skłaniające do refleksji "scenki rodzinne". Na koniec estradę opanował wyczekiwany przez wszystkich Kabaret "Powrót do Młodości", który znów zadziwił nie tylko grą aktorską i strojami, ale i nietuzinkową scenografią.

W pełni zasłużone okazały się zatem słowa podziękowania i uznania dla wszystkich artystów złożone na ręce pani dyrektor przez zaproszonych gości - panią Agnieszkę Rzepkę i pana Tadeusza Chmiela.

Niestety, zdążyliśmy jeszcze tylko co nieco pobiesiadować przy stołach i ... nadciągnęła ulewa, która zmusiła nas do szybkiego przeniesienia się do budynku szkoły. Bardzo pokrzyżowało to plany organizatorów i uniemożliwiło uczestnikom skorzystanie z wielu przygotowanych atrakcji.

No cóż, w pogodzie jak w rodzinie (i na odwrót): czasem słońce, czasem deszcz.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki