Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Warszawa 04.11.2019

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 miała szczególny wymiar. Była bowiem połączona z obchodami 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Nic więc dziwnego, że spotkanie zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi gości: Wójt Gminy Borowa – pan Stanisław Mieszkowski, Przewodniczący Rady Gminy – pan Mieczysław Wiącek   oraz Sekretarz Gminy – pan Robert Myjak.

     Nasza szkoła w  sposób szczególny  upamiętniła to tragiczne wydarzenie,  ponieważ  przyłączyła się do ministerialnego przedsięwzięcia pn. „Przerwany marsz”, w którym udział wzięli przedstawiciele pokolenia wojennego z terenu naszej gminy – p. Helena Łachut, p. Kazimierz Drozdowski  i p. Andrzej Kasprowicz. Symboliczne przekroczenie progu szkoły dokończyło Ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację i  udowodniło, że  poświęcenie oraz dramatyczne
i trudne losy nie poszły na marne. Dzięki temu, że Oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie mogło spokojnie rozpocząć edukację  pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów. Społeczność szkolna wzięła udział w porannej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Stanisława Polka. Potem wszyscy udali się pod pomnik upamiętniający Ofiary Bombardowania Borowej. Zgromadzeni odmówili modlitwę za wszystkich poległych, a uczniowie i przedstawiciele urzędu gminy złożyli symboliczne wiązanki kwiatów. Przedstawiciele pokolenia Dzieci Wojny
w symboliczny sposób dokończyli przerwany marsz.

     Spotkanie w budynku szkoły rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i  odśpiewania hymnu narodowego. Pani Dyrektor - Kazimiera Smoleń, powitała wszystkich uczniów i przybyłych rodziców  oraz przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Pan Paweł Komoński przybliżył zebranym historię wybuchu II wojny, a Weronika Mazur oczarowała wszystkich wokalnym wykonaniem utworów  „Dziewczyna z granatem w dłoni” i „Biały krzyż”.

 Przedstawiciele pokolenia wojennego zostali obdarowani biało-czerwonymi bukietami kwiatów i z dumą prezentowali wykonane na tę okoliczność pamiątkowe kotyliony.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach