Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY...

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY...

Warszawa 05.11.2019

23 października 2019 roku pierwszoklasiści otrzymują swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.

23 października odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów – jedno
z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły.  W tym roku nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów w iście dworskim stylu. Miało to miejsce w obecności zacnych gości: wójta gminy  Borowa  Stanisława Mieszkowskiego, sekretarza gminy  Roberta Myjaka, dyrektora szkoły  Kazimiery Smoleń, wicedyrektora  Teresy Czerwiec,  ks. prałata Stanisława Polka, przewodniczącej Rady Rodziców - Bożeny Opałacz, pracownika BS w Borowej  Barbary Trzpis, przedstawicieli firmy ubezpieczeniowej Rydzowski,  rodziców, nauczycieli oraz straszych kolegów.

           Nasze „pierwszaki” zostały zaproszone przez uczniów klasy IV  do Królestwa Szkołolandii, w którym panuje król Ołówkos  oraz królowa Ołówkowa. Władcy wraz ze swoimi gwardzistami poddali uczniów klas pierwszych  różnym próbom. Dzieci musiały się wykazać umiejętnością recytacji, tańca, śpiewu, znajomością symboli narodowych, bezpieczeństwa na drodze,  oraz znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole i poza nią. Wszystkie próby zostały zaliczone na „szóstkę”, więc uczniowie  zasłużyli na to, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Pani Dyrektor „specjalnym” ołówkiem pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły.

Dzieci usłyszały wiele ciepłych słów i życzeń. Otrzymały dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości.

Na koniec rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w murach naszej szkoły!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach