Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Skawie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Bosko
UCZNIOWIE GIMNAZJUM W KRAKOWIE

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W KRAKOWIE

Warszawa 08.12.2016

Wycieczka do teatru

30 listopada uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Obejrzeli spektakl „Głodne dziecko”, poruszający temat anoreksji i bulimii, mówiący o przyczynach i sposobach radzenia sobie z chorobą. Przedstawiona została historia dziewiętnastoletniej dziewczyny cierpiącej na zaburzenia odżywiania i będącej w trakcie terapii.

Poznajemy ją w momencie, gdy, skrajnie słaba fizycznie i psychicznie, postanawia szukać pomocy i trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam Katrin opowiada o swoich przeżyciach, relacjach z rodzicami i rówieśnikami, pierwszej miłości, o tym wszystkim, co sprawiło, że dziewczyna weszła na drogę, z której zejść sama już nie potrafiła.

Spektakl „Głodne dziecko” to druga odsłona projektu teatralno-edukacyjnego TEATR 13 PLUS, którego celem jest tworzenie spektakli teatralnych opartych na najnowszej światowej dramaturgii, adresowanych do  nastolatków w wieku 13–18 lat. Projekt realizowany jest we współpracy z pedagogami, psychologami, trenerami, którzy zajmują się problemami nastolatków. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z psychologiem- terapeutą, który odpowiadał na pytania młodzieży i omawiał problem poruszany w prezentowanej sztuce.

Po wizycie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki gimnazjaliści przeszli na Rynek, gdzie mogli poczuć świąteczną atmosferę, obejrzeć kiermasz i pięknie ozdobioną choinkę

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki