Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach
Tydzień Kultury Języka Ojczystego w klasach I - III.

Tydzień Kultury Języka Ojczystego w klasach I - III.

Warszawa 06.05.2019

W dniach 18–22 lutego w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Ojczystego. Uczniowie klas I-III brali aktywny udział w wydarzeniu, poprzez realizację różnego typu zadań. Każdego dnia mieli oni do wykonania rozmaite zadania. Dzieci przygotowały opis i portret ulubionego bohatera z wybranej lektury, zapoznały się z biografią Jerzego Bralczyka i Agnieszki Frączek oraz odpowiadały na pytania dotyczące ich zasług dla języka polskiego. Ilustrowały wyrazy z trudnościami ortograficznymi, korzystali ze słowników.

Chętni uczniowie przygotowywali fragmenty książek polskich autorów, które czytali głośno kolegom na przerwach. Na podsumowanie tygodnia pracy i zabawy chętni uczniowie napisali wspólnie dyktando. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat języka polskiego i ćwiczyli kulturę wypowiadania się.

Podczas zajęć bibliotecznych  uczniowie w grupach wykonywali gry językowe. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, jak również zdolnościami plastyczno-technicznymi. Były karty, memory, gry planszowe, zagadki – wszystko związane z językiem polskim, głównie orografią. Teraz dzieci korzystają z własnoręcznie wykonanych gier zarówno podczas zajęć, jak i na przerwach.

Dzieci podczas wykonywania zadań wykazały się starannością, pracowitością i pomysłowością, a także pokazały, jak ważna w życiu jest kultura i szacunek do języka.

Uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich zadaniach zostali nagrodzeni dyplomami za zaangażowanie i znajomość kultury języka polskiego, a piękne prace do dzisiaj zdobią korytarze naszej szkoły.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Ostatni taki bal

02.07.2019
Pierwszy raz od wielu lat mury szkół podstawowych żegnali uczniowie klas ósmych.
Więcej Ostatni taki bal