Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Tydzień dobrego chleba

Tydzień dobrego chleba

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 24.10.2015

„Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” Po raz drugi uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Radłowie włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”, która organizowana jest przez fundację „Dobre życie”.

W dniach od 16 - 23.10.2015 r. ramach tej kampanii uczniowie wszystkich klas brali udział w zajęciach, których celem było promowanie zdrowego stylu życia i utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W czasie zajęć uczniowie poznali historię powstania chleba, zdobyli wiadomości na temat składników witamin i minerałów zawartych w chlebie, pozyskali informacje na temat wartości odżywczej chleba. W trakcie zajęć miała miejsce degustacja ciemnego pieczywa, które zostało upieczone przez rodziców i dziadków naszych uczniów. Uczniowie klas starszych przygotowali w ramach lekcji wychowawczych plakaty promujące zdrowy styl życia i zachęcające do stosowanie właściwej diety. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej kampanii.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia