Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
Turniej wiedzy o pieniądzach, oszczędzaniu, bankach i SKO

Turniej wiedzy o pieniądzach, oszczędzaniu, bankach i SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
Warszawa 11.02.2017

Turniej wiedzy "Jeden z dziesięciu"

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o pieniądzach, oszczędzaniu, bankach i SKO - "Jeden z dziesięciu". Inicjatorem i organizatorem konkursu była Szkolna Kasa Oszczędności. Główne hasło konkursu brzmiało: "W SKO oszczędzamy, dużą wiedzę o pieniądzach mamy!".  Turniej przebiegał na zasadach teleturnieju emitowanego w telewizji. W piątek 3 lutego odbyły się wstępne eliminacje i losowanie miejsc. Do konkursu przystąpiło dziesięciu zawodników: J. Marcinkowska kl. VIa, J. Orlińska kl. IVa, B. Cybulska kl. V, W. Orlińska kl. VIa, W. Mitrowska kl. VIa, N. Paruszewska kl. V, Sz. Tomczak kl. V, I. Janicka kl. IVb, M. Kisiołek kl. VIa, J. Błaszczyk kl. VIb. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja, w skład której wchodziły: przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Sochaczewie p. B. Stańczak, dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie p. R. Zielkowska, dyrektor naszej szkoły p. M.Malczewska i prowadząca konkurs opiekun SKO p. Barbara Sieczkowska.

Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym każdy z zawodników odpowiadał na jedno pytanie. Do drugiego etapu przeszli wszyscy uczniowie, dziewięcioro z nich zachowało wszystkie szanse. W drugim etapie uczniowie sami wyznaczali do odpowiedzi swoich kolegów i koleżanki. Tutaj rozgrywka była na prawdę emocjonująca, a jednocześnie bardzo taktyczna. Ostatecznie do fianłu zakwalifikowali się: N. Paruszewska, M. Kisiołek i J. Błaszczyk. Tutaj również taktyki nie brakowało, uczestnicy często do odpowiedzi wyznaczali samych siebie, zdobywając w ten sposób punkty i zwiększając swoją szansę na wygraną.

Zwycięzcą został M. Kisiołek zdobywając największą liczbę punktów. No cóż, Maciek nie dostał samochodu, zaproszenia na wycieczkę, ale otrzymał puchar - "Jeden z dziesięciu". Pozostali finaliści również zostali nagrodzeni, ci którym nie udało się dotrzeć do fianłu otrzymali nagrody pocieszenia za podjęcie trudu udziału w teleturnieju. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą, jesteśmy z was bardzo dumni, pełni uznania i podziwu.

Brawo dzieciaki! 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki