Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Turniej "Małego Smoka"

Turniej "Małego Smoka"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 31.03.2016

W naszej szkole uczą się dzieci, które mają swoje pasje i zainteresowania. Jednym z takich zainteresowań jest kyokushin karate. Treningi w szkole odbywają się dwa razy w tygodniu, oprócz tego dzieci biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach, gdzie także mają możliwość trenowania.

19. marca 2016 r. w Boronowie odbyły się Turniej "Małego Smoka", nasza sekcja szkolna zajęła drużynowo III miejsce. Na stronie lubsza.org możemy przeczytać o sukcesach naszych zawodników:

"Lubszecka sekcja wystawiła czworo zawodników. Brali oni udział w trzech konkurencjach: Kata, Walka na tarczy oraz Kumite (walka). Dzieci były bardzo wytrwałe. Pomimo wielogodzinnych zmagań ze stresem, zmęczeniem i głodem,  młodzi karatecy poradzili sobie doskonale. Amelia Kuźniak (9 l.) zdobyła w swojej kategorii wiekowej trzy pierwsze miejsca w każdej z konkurencji, Bartłomiej Kita (8 l.) zdobył 1. miejsce w Walce na tarczy, Filip Harabas (7 l.) – 1. miejsce w Walce na tarczy, a Paulina Witkowska (8 l.) dwa brązowe medale w konkurencjach Walka na tarczy i Kata. Turniej uświetnił efektowny pokaz łamania dachówek gołą ręką przez doświadczonych karateków. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Śląski Klub Karate i Kick-Boxingu." 

 

Gratulujemy naszym małym sportowcom!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Liczymy pieniądze

19.10.2021
Uczniowie klasy 3 systematycznie doskonalą umiejętność liczenia, wydawania i rozmieniania pieniędzy.
Więcej Liczymy pieniądze