Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi
"Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody"

"Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody"

Warszawa 04.06.2017

I edycja Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY"

Dla wszystkich, którym nie obca jest matematyka i którzy doceniają piękno otaczającej nas przyrody, 30 maja zorganizowaliśmy I edycję Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego "Z KRÓLOWĄ NAUK NA ŁONIE NATURY". Na nasze zaproszenie odpowiedziało osiem drużyn z siedmiu szkół z terenu gminy Sokołów Młp.

Po krótkich czynnościach organizacyjnych poprzedzonych przywitaniem uczestników przez Panią Dyrektor Bożenę Chorzępę oraz Burmistrza  Gminy i Miasta Sokołów Młp. Pana Andrzeja Ożoga zespoły wyruszyły na kilkusetmetrowy dwupętlowy szlak.  Przebiegał on przez teren naszej szkoły oraz pobliskie łąki i las, gdzie na uczniów czekało dziewięć stanowisk z praktycznymi zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi.

Na szczęście pogoda dopisała i rywalizacja przebiegła zgodnie z planem głównych organizatorek konkursu -  Pani Bożeny Chorzępy oraz Pani Grażyny Figieli. Nad całością dodatkowo czuwała Pani Basia Miazga, która niczym lotny sędzia albo raczej dobry duszek niestrudzenie krążyła rowerem między drużynami i w formie zdjęć utrwalała ich pracę.

Oczekiwanie na rozstrzygnięcie konkursu umiliło smażenie kiełbasek oraz zabawy z piłką.

Około godz. 14.00 nastąpiło ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. I miejsce i okolicznościowa statuetka powędrowały do reprezentantów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. w składzie: Tomasz Kawa, Agnieszka Kwolek, Gabriela Ożóg. II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół   nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce w składzie: Karol Krzyśko, Maciej Wiercioch, Kornelia Kraska. Zaś miejsce III wywalczyli nasi uczniowie: Hubert Prucnal, Konrad Gołębiowski i Dawid Drozd.

Gorące brawa dla wszystkich :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki