Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Teatrzyk w naszej szkole

Teatrzyk w naszej szkole

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 02.03.2017

Dnia 02 marca 2017 r. w naszej szkole obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Nie ma jak rodzinka” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego „Magik” z Białegostoku.

Dnia 02 marca 2017 r. w naszej szkole obejrzeliśmy przedstawienie pt. ,,Nie ma jak rodzinka” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego „Magik” z Białegostoku. Tematem spektaklu jak wskazuje tytuł było ukazanie roli rodziny w życiu każdego człowieka.  Wzajemna troska o siebie, życzliwość, pomoc w trudnych sytuacjach to główne atuty rodziny. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne są więzi  rodzinne i jak należy je umacniać. Spektakl promował wspólne uprawianie sportu w trosce o kondycję fizyczną, budowanie właściwych relacji i sposób na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego.  Aktorzy włączyli dzieci do zabawy  co z pewnością miało wpływ  na lepsze zrozumienie przesłania płynącego z tego spektaklu.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania