Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół - Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzegocicach
,,Talenty odkrywamy"-Dzień Liczby Pi

,,Talenty odkrywamy"-Dzień Liczby Pi

Warszawa 13.04.2015

Jedna z najdłużej znanych i najbardziej inspirujących - stała matematyczna

Z okazji tego dnia Gimnazjum im. Królowe Jadwigi w Brzostku zorganizował konkurs Bicia rekordu rozwinięcia liczby Pi.

!3 marca 2015 r. do rywalizacji przystąpili uczniowie z sześciu gimnazjów-16 uczestników. Naszym reprezentantem był Konrad  Korda z kl. II gimnazjum.

Głownym punktem wydarzenia było wyrecytowanie z pamięci jak najdokładniejszego rozwinięcia Pi. Zadanie okazało się niełatwe, bo wymagało od uczestników nie tylko zdolności zapamiętania, ale umiejętności radzenia sobie ze stresrm.

Każdy szukał w pamięci jak najwięcej cyfr, ale szczęście nie sprzyjało wszystkim.

Konradowi serdecznie gratulujemy udziału i nie kryjemy podziwu za wytrwałość w ćwiczeniu pamięci. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali ciekawe i wrtościowe nagrody.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania