Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
TALENTY MAMY

TALENTY MAMY

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 21.12.2016

JASEŁKA PRZEDSTAWIAMY

       Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

20 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas  jasełka przygotowane przez uczniów  pod opieką panów: nauczyciela muzyki pana Jarka i nauczyciela religii księdza Pawła.  Występy  wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, jacy jesteśny zapędzeni w swoich działaniach, często nie widząc drugiego człowieka.

          Po części artystycznej, dyrektor  podziękował młodym artystom i ich opiekunom za wspaniałe przygotowanie inscenizacji oraz złożył zaproszonym gościom i uczniom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!